Malina - Informatyka i wędkarstwo

Muzyka

Depeche ModeDepeche Mode
To jeden z tych zespołów, obok którego trudno przejść obojętnie. Jedni go uwielbiają, inni nie cierpią. Inspiruje zarówno wykonawców muzyki tanecznej, rocka gotyckiego, jak i metalu. Jego fani stworzyli własną subkulturę. Od 1980 roku Brytyjczycy nagrali dwanaście albumów, dziewięć ich singli znalazło się na pierwszym miejscu notowania "Billboardu".

Lady PankLady Pank
Popularny polski zespół rockowy. Zespół powstał w 1982 roku. Założycielami byli Jan Borysewicz i Andrzej Mogielnicki. Zanim jednak zespół zaczął tak na prawdę istnieć w rozgłośniach radiowych już pojawiło się pierwsze nagranie "Mała Lady Punk" od którego zresztą, z nieco zmienioną pisownią, wzięła się nazwa zespołu. Grupa wydała ponad 20 płyt w tym dziesiątki przebojów, np:

ScooterScooter
Założona w 1994 roku niemiecka grupa w ciągu pierwszej dekady istnienia z podziemnej załogi hard core techno stała się ikoną bardziej przystępnej wersji muzyki trance. O popularności Scootera decydują szybkie, taneczne rytmy, chwytliwe refreny i charakterystyczna melodeklamacja H. P. Baxxtera.

SylverSylver
Belgijski duet Sylver powstał w 2000 roku. Początkowo wokalistka Silvy De Bie oraz klawiszowiec i DJ Wout van Dessel byli znani jako Liquid ft. Sylvie. Od strony tekstowej i producenckiej wspierał ich Regi Penxten. W 2000 roku duet, już jako Sylver, wydał debiutancki singel, zatytułowany "Turn the Tide". Piosenka w tydzień wspięła się na szczyt belgijskiej listy przebojów i "poszybowała" na świecie.

The Righteous BrothersThe Righteous Brothers
Amerykański duet wokalny. Grupa była inicjatorem i jednym z najwybitniejszym przedstawicielem gatunku biały soul tzw. blue eyes soul. Okres popularności to lata sześćdziesiąte. W 2003 duet Righteous Brothers został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Do największych i najbardziej znanych przebojów grupy należał utwór "Unchained Melody" wykorzystany w filmie Ghost, pol. Uwierz w ducha.

Bruce SpringsteenBruce Springsteen
Światowej sławy amerykański muzyk, który na swoim koncie posiada ponad 120 milionów sprzedanych płyt, 20 Nagród Grammy, 2 Złote Globy oraz Oscara. Artysta jest znany ze swojej charyzmy scenicznej i charakterystycznego głosu jak również poetyckich tekstów często poruszających tematy polityczne oraz socjologiczne. Brał udział w wielu koncertach char. upamiętniających tragedię z 11 września 2001 r.

Clubbed to deathRob Dougan
Najważniejszy z bohaterów Matriksa. Australijski muzyk trochę sobie zawłaszczył bardzo dobry i klimatyczny soundtrack filmu Matrix wpychając się z muzyką we wszystkie te sceny, które po latach uważa się za kultowe albo chociaż ważne. Kompozytor tworzący muzykę będącą mieszanką różnych stylów. Jest znany głównie z utworu "Clubbed to Death". Nie wcześniej jak 7 lat po singlu, wydał debiutancki album Furious Angels.

Lana Del ReyLana Del Rey
Naprawdę Elizabeth Woolridge Grant to amerykańska piosenkarka, która posiada niezwykły, hipnotyzujący głos, a oprócz tego ma styl, który określa się jako "gangsterską wersję Nancy Sinatry". Swoją debiutancką płytę wydała pod nazwiskiem Lizzy Grant. Popularność zdobyła jednak dopiero w 2011 roku, po wydaniu singla "Video Games". Wtedy już jako Lana Del Rey. Nominowana trzykrotnie do nagrody Grammy, m.in. za utwór (top):

Armin Van BuurenArmin Van Buuren
Pochodzący z Holandii didżej oraz producent muzyczny, który już od wielu lat zajmuje stałe miejsce w czołówce zestawienia DJ Mag Top 100. W swoim dorobku artysta posiada sześć albumów studyjnych, spośród których w Polsce ze szczególnym uznaniem spotkały się wyróżnione złotą płytą "Mirage" oraz "Intense". Jego droga do sławy to liczne remixy oraz własne produkcje, dzięki którym stał się ikoną muzyki Trance.

Agnieszka ChylińskaAgnieszka Chylińska
Polska piosenkarka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Rozpoczynała swoją muzyczną przygodę w zespole Second Face, w którym śpiewała jeszcze w latach szkolnych. Członkini rockowego zespołu O.N.A. gdzie wokalistka osiągnęła niebywały sukces i usłyszała o niej cała Polska. Od 2009 roku wokalistka posługuje się swoim imieniem i nazwiskiem, wówczas to ukazał się album zatytułowany Modern Rocking i pierwszy singel promujący solowy album:

Prezent! Chcesz któryś z klipów na swój komputer?
Możesz go pobrać korzystając ze strony: KeepVid »

Gość Specjalny na Malinowej stronie Maliny,
zespół: Mig - Miód Malina »